Vinný Dům Bzenec, seznamte se

Znáte Vinný Dům Bzenec? Vinařství, které se z malého rodinného sklípku vyšplhalo až na samou špičku moravského vinařského světa. Představíme vám ho v celé kráse.

 banner-na-stranku-academy2

 

Z malého sklípku na vrchol

Příběh Vinného Domu začal v roce 2003 v malém sklípku ve Vracově. Bylo to jedno z desítek tzv. garážových vinařství na Bzenecku. Od ostatních je odlišil zájem nejen o víno jako produkt, ale o celou enologii (věda o víně a vinařství) jako takovou. Zajímalo je vše, co takový vinařský dům ke svému fungování potřebuje.

 

Kvalitní výbava + znalost technologií =  kvalitní víno

Zjišťovali, co a jak používají a dělají v zahraničí a začali dovážet dubové sudy z Francie. K nim postupně přibyly další enologické pomůcky, materiály a technologie, které je i jejich vinařskou produkci vystřelily na vrchol.

Postupně se z 20 000 láhví a 3 zaměstnanců, k nimž jsem krásných 12 let patřil i já, stalo vinařství s produkcí 400 000 láhví, které dobývá vinotéky, restaurace, e-shopy a prestižní soutěže doma i v zahraničí.

 

Kvalitní víno v krabici? Ano, „bag in box“

Vinný Dům u nás udává trendy ve výrobě i ve skladování vína. Hned, jak to naše legislativa umožnila, vrhli se na výrobu oblíbených „bag in boxů“ (BIB), uzavíratelných sáčků s ventilem v papírové krabici. Pozor! V těchto krabicích nenajdete žádné „béčkové krabičáky“, ale kvalitní víno.

Na BIB vsadila nadpoloviční většina producentů vína po celém světě. Češi v tomto ohledu trochu zaspali dobu, ale díky Vinnému Domu naskakují zase do vlaku. Dnes se už s bag in boxem setkáte v nejedné české vinotéce.

 

Sponzor České Miss

Zdá se vám název Vinný Dům Bzenec povědomý, i když se ve světě vín zas tolik nepohybujete? Je to možné. Vinný Dům je oficiálním partnerem Miss ČR. Propojuje krásu s dokonale vyváženou chutí ušlechtilého moku.

 

Jaká jsou nejlepší vína z Vinného Domu Bzenec?

Určitě vás napadá otázka. Jaká vína z Vinného Domu jsou ta nejlepší? To je těžká otázka, na kterou neexistuje jednoznačná odpověď.

Dámám bych doporučil jemně perlivé Frizzante z Frankovky rosé a pánům vína z edice z Muškátu moravského. Za zmínku stojí také Veltlín, Vlašák, Rýňák, Tramín, Rulandské šedé i bílé… Zkrátka při výběru vín od Dušana Černocha (majitel vinařství) nikdy nešlápnete vedle.

Prozkoumejte vlastními chuťovými pohárky to nejlepší z nabídky Vinného Domu. Na jarní a letní posezení mohu doporučit Frankovku rosé, Zweigeltrebe rosé či sekt z odrůdy Chardonnay.

Během chladnějších měsíců, na podzim a v zimě vsaďte na červená vína z dubových či francouzských barrique sudů. K mým favoritům patří Cabernet Sauvignon, Frankovka, Cabernet Moravia, Alibernet a Dornfelder. Červená vína z Vinného Domu právem patří mezi nejlepší u nás.

 

Tápete, které je to pravé na váš stůl? Napište mi rád, vám poradím.

S láskou k vínu váš Čeněk Petrucha

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení