Vinný Dům Bzenec, seznamte se

Znáte Vinný Dům Bzenec? Vinařství, které se z malého rodinného sklípku vyšplhalo až na samou špičku moravského vinařského světa. Představíme vám ho v celé kráse.

 banner-na-stranku-academy2

 

Z malého sklípku na vrchol

Příběh Vinného Domu začal v roce 2003 v malém sklípku ve Vracově. Bylo to jedno z desítek tzv. garážových vinařství na Bzenecku. Od ostatních je odlišil zájem nejen o víno jako produkt, ale o celou enologii (věda o víně a vinařství) jako takovou. Zajímalo je vše, co takový vinařský dům ke svému fungování potřebuje.

 

Kvalitní výbava + znalost technologií =  kvalitní víno

Zjišťovali, co a jak používají a dělají v zahraničí a začali dovážet dubové sudy z Francie. K nim postupně přibyly další enologické pomůcky, materiály a technologie, které je i jejich vinařskou produkci vystřelily na vrchol.

Postupně se z 20 000 láhví a 3 zaměstnanců, k nimž jsem krásných 12 let patřil i já, stalo vinařství s produkcí 400 000 láhví, které dobývá vinotéky, restaurace, e-shopy a prestižní soutěže doma i v zahraničí.

 

Kvalitní víno v krabici? Ano, „bag in box“

Vinný Dům u nás udává trendy ve výrobě i ve skladování vína. Hned, jak to naše legislativa umožnila, vrhli se na výrobu oblíbených „bag in boxů“ (BIB), uzavíratelných sáčků s ventilem v papírové krabici. Pozor! V těchto krabicích nenajdete žádné „béčkové krabičáky“, ale kvalitní víno.

Na BIB vsadila nadpoloviční většina producentů vína po celém světě. Češi v tomto ohledu trochu zaspali dobu, ale díky Vinnému Domu naskakují zase do vlaku. Dnes se už s bag in boxem setkáte v nejedné české vinotéce.

 

Sponzor České Miss

Zdá se vám název Vinný Dům Bzenec povědomý, i když se ve světě vín zas tolik nepohybujete? Je to možné. Vinný Dům je oficiálním partnerem Miss ČR. Propojuje krásu s dokonale vyváženou chutí ušlechtilého moku.

 

Jaká jsou nejlepší vína z Vinného Domu Bzenec?

Určitě vás napadá otázka. Jaká vína z Vinného Domu jsou ta nejlepší? To je těžká otázka, na kterou neexistuje jednoznačná odpověď.

Dámám bych doporučil jemně perlivé Frizzante z Frankovky rosé a pánům vína z edice z Muškátu moravského. Za zmínku stojí také Veltlín, Vlašák, Rýňák, Tramín, Rulandské šedé i bílé… Zkrátka při výběru vín od Dušana Černocha (majitel vinařství) nikdy nešlápnete vedle.

Prozkoumejte vlastními chuťovými pohárky to nejlepší z nabídky Vinného Domu. Na jarní a letní posezení mohu doporučit Frankovku rosé, Zweigeltrebe rosé či sekt z odrůdy Chardonnay.

Během chladnějších měsíců, na podzim a v zimě vsaďte na červená vína z dubových či francouzských barrique sudů. K mým favoritům patří Cabernet Sauvignon, Frankovka, Cabernet Moravia, Alibernet a Dornfelder. Červená vína z Vinného Domu právem patří mezi nejlepší u nás.

 

Tápete, které je to pravé na váš stůl? Napište mi rád, vám poradím.

S láskou k vínu váš Čeněk Petrucha