Svatovavřinecké víno neboli Saint Laurent slouží k výrobě červených i růžových vín a vzniklo náhodou. Křížením. Z rodičů je známý jen Pinot Noir. Odrůda získala jméno podle data, kdy se hrozny v jižní Francii začínají barvit do modra, 10. srpna. Na Svatého Vavřince. U nás se Svatovavřinecké těší velké oblibě jak mezi vinaři, tak mezi konzumenty.

Charakteristika Svatovavřineckého vína

Svatovavřinecká odrůdová vína mají výraznou tmavě rudou barvu, která místy přechází až do fialova. Voní po povidlech, černém rybízu a třešních. Chuť vína je výrazná, příjemně trpká s ovocnými tóny. Svatovavřinecké se hodí k tmavým masům a k výrazným sýrům.

121 2015 svatovavrinecke voc
Tip
Svatovavřinecké V.O.C. 2015
183 Kč
(151,24 Kč bez DPH)

Označení VOC Modré hory garantuje původ a nejvyšší kvalitu vína typického pro danou oblast. Hrozny pocházejí z redukované sklizně a výsledné víno je pod přísnou kontrolou samotných vinařů. Víno zrálo 18 měsíců v moravských dubových a akátových sudech. Víno má jiskrnou lehce naleženou rubínovou barvu. V příjemné vůni zaujmou čisté ovocné tóny postupně přecházející do švestek, povidel a lesního ovoce. Chuť je hebká, ovocito-smetanová s hladkou kyselinkou a příjemnou tříslovinou v závěru.

Na dotaz 
Kód: VH17
1 položek celkem