Neuburské vzniklo samovolným křížením Sylvánského zeleného a Tramínu červeného. S jeho přestováním se začalo v rakouské oblasti Wachau. Vyrábí se z něj bílá vína, která dosahují nejlepší chuti po delším zrání v láhvi, kde nabývají buketních látek červeného ovoce.

K čemu se hodí Neuburské

Odrůdová vína z Neuburského mají světlou zelenožlutou barvu. Voní po kopřivách, muškátu a broskvích. Chuťově jsou vína příjemná s nízkým obsahem kyselin. Neuburská vína skvěle doplní hutné omáčky, pečené drůbeží maso, klobásky i paštiky

2017 neuburske
Novinka
206 Kč
(170,25 Kč bez DPH)

Barva vína je sytě zlatá až olejnatá. Vůně je výrazné květnatá s mírným nádechem kořenitých tónů. Chuť je plná, kořenitá, minerální s dlouhotrvající dochutí a mírnou mandlovou hořčinkou. Výborně doprovází jídla s hustými omáčkami, pečenou drůbež nebo drůbeží paštiky.

Skladem 
Detail
Kód: VO02
NG ps 2016 polosladke
Víno má ocenění
184 Kč
180 Kč
(–2 %)
(148,76 Kč bez DPH)

Víno je zelenkavě žluté až lehce zlatavé barvy. Vůně je příjemně ovocná s tóny broskve, malin a čerstvě posekané jarní kopřivy. V chuti je víno plné, viskózní, harmonické s ovocito-květinovým charakterem připomínající pomelo, květ maliníku a broskvové pyré.

Na dotaz 
Kód: BM09
2 položek celkem