Dornfelder je odrůda červeného vína, která vznikla v roce 1955 cíleným křížením odrůd Helfensteiner a Heroldrebe. Výsledné hrozny chuťově překonaly oba své rodiče. U nás se díky svým kvalitám dostala do státní odrůdové knihy v roce 2004, od té doby se její obliba zvyšuje jak mezi pěstiteli, tak i mezi konzumenty.

K čemu se hodí víno Dornfelder

Odrůdové víno dosahuje výborných kvalit. Má hutnou tmavě červenou barvu s výraznými ovocnými tóny. Hodí se ke grilovaným masům i výrazným kořeněným jídlům, plísňovým sýrům i ke zvěřině.

2016 dornfelder
206 Kč
(170,25 Kč bez DPH)

Odrůda pochází z Francie, obsahuje hodně červeného barviva , čemuž odpovídá i barva vína. V chuti je velmi výrazné, typicky odrůdové s tóny papriky, zeleného pepře a černého rybízu. Je plné s dlouhým dozníváním.

Na dotaz 
Kód: VO07
DF vzh 2015
Tip Víno má ocenění
220 Kč
(181,82 Kč bez DPH)

Víno je barevně velmi intenzivní s granátovým až inkoustovým odstínem. Vůně je ovocná s tóny lesního drobného ovoce, černé třesně a černorybízové marmelády. Chuť je výrazná, plná s výraznou sametovou dochutí, podpořená o tóny brusinek a ostružin a čokolády.

Skladem 
Detail
Kód: BM21
110 2015 dornfelder ps
Víno má ocenění
242 Kč
189 Kč
(–22 %)
(156,20 Kč bez DPH)

Barva je temná, inkoustově tmavá. Vůně je intenzivní, komplexní s ovocnými tóny. Postupně se objevují sušené trnky, povidla, přezrálé černé třešně a višně. V chuti je víno suché, lahodné a kulaté. Ve šťavnaté dochuti dominují příjemné třísloviny v kombinaci s kompotovou šťávou a marmeládou.

Na dotaz 
Kód: VH20
3 položek celkem